Снимка: АПИ, архив
Републиканските пътища са почистени и проходими при зимни условия. Дейностите по обработката трасетата продължава, като на терен са 263 снегопочистващи машини, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“. Сняг все още вали в 15 области, като в Ловеч и по планинските проходи той е интензивен.
В област Ловеч временно е ограничено движението на автомобили над 12 т по път III-358 Шипково – Рибарица и проход „Троянски“ поради снегопочистване. В област Враца по път III-306 Оряхово - Кнежа временно е преустановени движението на всички превозни средства поради намалена видимост.
Обработката на настилките продължава. Екипите на пътноподдържащите фирми предприемат необходимите действия за осигуряване на движението при зимни условия. За повишаване безопасността на движение и при необходимост е възможно да се затварят отделни участъци за обработка на трасетата с инертни материали.
Там, където се налага заради силен вятър, снегонавявания или слаба видимост, е възможно трафикът да се ограничава временно до подобряване на метеорологичните условия и почистване на пътя.
Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия, да карат със скорост, съобразена със зимните условия, да не предприемат рискови маневри, както и изпреварване на снегопочистващата техника. Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегопочистващата техника.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Принц Хари напуска управителния съвет на "Африкански паркове"
Дата: 24/08, 23:38
Арда победи Локомотив в Пловдив и е на 3 точки от върха в Първа лига
Дата: 24/08, 23:27
Албена отбеляза днес 57 години от създаването си с богата програма
Дата: 24/08, 23:16
САЩ извадиха Сирия от списъка на държавите, спонсориращи тероризма
Дата: 24/08, 23:06
Шефът на болницата в Сопот: Общината си остави детето
Дата: 24/08, 23:01