Почистиха плажа на "Кабакум - Север" край Варна от замърсяването с мазут, откриха виновника


Дата: 02/02, 17:37

Снимка: Министерство на околната среда и водите

Ден след проверката за замърсяване с нефтопродукти плаж "Кабакум - Север" край Варна вече е почистен. Причината за замърсяването е авария в котелно помещение към Специализирана болница за рехабилитация. Това съобщават от Министерството на околната среда и водите.

От дружеството, стопанисващо болницата за рехабилитация, са предприети незабавни действия, като дейностите по почистване са започнали още по време на проверката.

Към момента пясъчната ивица е напълно почистена. Предстои община Варна да извърши почистване на наслагванията с нефтопродукти по закрития участък от бетоновия тръбопровод за повърхностни и дъждовни води.

Припомняме, че сигналът за замърсяването е постъпил на 31 януари 2026 г. в РИОСВ – Варна чрез „зеления телефон“ от Единния европейски номер за спешни повиквания 112. Незабавно е извършена проверка на място от експерти на Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) - Варна, Басейнова дирекция „Черноморски район“ (БДЧР), община Варна и Министерството на вътрешните работи (МВР).

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Урсула фон дер Лайен: ЕС трябва да опрости регулациите
Дата: 11/02, 12:27

Радостин Василев: МВР не функционира!
Дата: 11/02, 12:13

Костадинов към ПП-ДБ: Лицемерна група от нихилисти и чуждопоклонници
Дата: 11/02, 12:031 Коментар

Зам-вътрешният министър обясни защо все още няма коментар от Митов по случая „Петрохан“
Дата: 11/02, 11:521 Коментар

Николай Дойнов обясни защо е поискал личната карта на Ралица Асенова, майка на жертва от "Петрохан"
Дата: 11/02, 11:481 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия