Снимки: Булфото
В Плевен с тържествен ритуал официално изпращат военния контингент за участие в състава на Стабилизиращите сили на НАТО в Косово (KFOR).
Церемонията е на централния площад „Възраждане“. Формированието е в състав от 97 военнослужещи, съобщава Евроком. То ще бъде дислоцирано в база „Виладжио – Италия“.
В продължение на 6 месеца българските военнослужещи ще изпълняват своите задължения на длъжности в състава на национален поддържащ елемент, военнослужещи в щаба на Регионално командване „Запад“ и маневрена рота с логистично отделение и медицински пункт в състава на многонационалния батальон на Регионално командване „Запад“ на Стабилизиращите сили на НАТО в Косово.

Командир на маневрената рота е капитан Георги Вълканов от военно формирование 42800.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Президентът ще възложи на кандидата за служебен премиер Андрей Гюров да състави правителство
Дата: 12/02, 07:16
В НС: Изслушвания за ръста на цените на стоки и услуги, както и за злоупотреби с камери за видеонаблюдение
Дата: 12/02, 07:10
Облачно и с валежи днес, не забравяйте чадърите
Дата: 12/02, 07:07
Районите във Варна и областта, където няма да има ток днес
Дата: 12/02, 07:00
Парк “Виница“ – гражданска инициатива за повече зелени пространства в кв. Виница!
Дата: 12/02, 06:10