Снимка: Пиксабей
В Женева ще се проведат разговори между представители на Украйна и Съединените щати. Представител на Киев ще бъде Рустем Умеров, който е секретар на Съвета за национална сигурност и отбрана, а на Вашингтон – Стив Уиткоф и Джаред Къшнър.
ТАСС съобщи, че пратеникът на Владимир Путин - Кирил Дмитриев, ще бъде днес в Женева, за да се срещне с американските преговарящи, но не даде повече подробности.
Володимир Зеленски и Доналд Тръмп са разговаряли снощи по телефона, като са обсъдили въпросите, които ще бъдат разгледани от делегациите в Женева, посочва Нова телевизия.
Сред темите в дневния ред на срещата в Женева са размяната на военнопленници и „пакет за просперитет“ за възстановяването на Украйна, каза Зеленски.
САЩ настояват за прекратяване на войната, която навлезе в петата си година. Москва и Киев продължават да са в противоречие по въпроса кой какви територии се получи в следвоенното споразумение. Русия пък настоява за пълен контрол над източната област Донецк и заплашва да я вземе със сила, ако Киев не отстъпи на преговорите.
Украйна обаче отхвърли това искане и даде да се разбере, че няма да подпише споразумение без гаранции за сигурност, които да възпрат Москва от нова инвазия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Служебният министър на МРРБ: България не е усвоила никакви средства по Фонда за справедлив преход
Дата: 26/02, 15:38
От 20 часа на 2 март спират движението през връх "Шипка" за честванията на Трети март
Дата: 26/02, 15:26
Запознат с разследването на "Петрохан": В САЩ има по над 100 такива случаи на година, за България е нещо ново
Дата: 26/02, 15:201 Коментар
КЗП влезе в трите електроснабдителни дружества заради високи сметки за ток
Дата: 26/02, 15:16
Тръмп: Робърт де Ниро е "болен човек с душевно разстройство"
Дата: 26/02, 15:064 Коментара