кадър: МЗ
Министерството на здравеопазването не е вземало решения за освобождаване на директори на лечебни заведения по политически или изборни съображения. Това заявиха от ведомството.
В момента се извършва преглед на направените одити и проверки през изминалите месеци. Като принципал министърът има задължението да се запознае детайлно със състоянието на всяко държавно лечебно заведение. При установяване на нарушения ще бъдат предприети действия в рамките на закона.
Свързването на управлението на болниците с изборния процес е спекулация. Напротив – ако бъде установено, че ресурс на здравната система се ползва за изборни цели или манипулации, това ще бъде незабавно прекратено.
Здравната система не бива да се бъде терен на политически внушения или натиск. Приоритет на министъра остава гарантирането на достъп до качествено здравеопазване за гражданите и осигуряването на стабилни и предвидими условия на работа за лекарите и медицинските специалисти.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Нестле съкращава 16 хиляди души и продава бизнеса си със сладолед
Дата: 23/02, 14:581 Коментар
Гастроентерологът: Държим решението за здрав корем
Дата: 23/02, 14:50
Първи сигнал, че германската икономика се възстановява
Дата: 23/02, 14:491 Коментар
Божанов: Ако Борисов толкова се е загрижил за малките населени места, ГЕРБ да подкрепят законопроекта за децентрализация
Дата: 23/02, 14:471 Коментар
Макрон призова ЕС за повече напредък при приемането на нови санкции срещу Русия
Дата: 23/02, 14:411 Коментар