Новата обществена поръчка за сметопочистването на Варна е готова за обявяване


16/04/2026, 07:44

Булфото

Новата обществена поръчка за сметопочистването на Варна е напълно подготвена и всеки момент се очаква да бъде официално обявена. Процедурата вече е преминала през Агенция по обществени поръчки и предстои да бъде отворена за участие на фирми. Това заяви кметът Благорми Коцев, цитиран от "Морето".

Според администрацията сегашният модел е довел до ситуация, в която общината е силно зависима от един изпълнител, което затруднява ефективното управление на услугата. Въпреки налаганите санкции при неизпълнение, те не винаги водят до подобрение на качеството.

„Сключеният договор ни докара до ситуация, в която ние трябва да се молим на една фирма да изчисти града. Ние не се молим, а им слагаме сериозни санкции. Това не винаги е най-добрият вариант, защото прекалено големите санкции правят така, че фирмите да пасуват и съвсем да не вършат работа“, каза още Коцев.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Саръбоюков преследва требъл на националния шампионат
Дата: 24/07, 11:01

Ladies Night с Man4Queen в Moonlight Varna
Дата: 24/07, 11:00

Тежка катастрофа затвори пътя Русе - Бяла
Дата: 24/07, 10:57

Служители на фирма за бързи кредити пребиха мъж в Перник
Дата: 24/07, 10:55

Министър от кабинета "Орешарски" оглави "Кинтекс"
Дата: 24/07, 10:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия