Булфото
„Има такъв народ“ искат прокуратурата да провери дали има опит за чистка от страна на служебния министър на вътрешните работи Емил Дечев в ръководеното от него ведомство. Това предаде bTV.
В събота, 21.02.2026 г., народните представители Тошко Йорданов и Александър Рашев са депозирали сигнал в Софийска градска прокуратура за извършване на проверка относно това - има ли натиск от страна на Дечев върху служители в МВР на ръководни постове за подаване на оставки, както и оперативни служители, във връзка с разследването на случая „Петрохан”.
От партията уточняват, че проверката е необходима заради изтеклата информация в медийното пространство, че Емил Дечев е поискал оставката на главния секретар на МВР, неговия заместник, директора на ГДНП.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Борисов: "Как Радев ще се съревновава с мен? На базата на какво?"
Дата: 23/02, 13:23
Магазин за хората: "Имаме налични близо 4,8 милиона в сметките и стоки на склад за около 61 хиляди евро"
Дата: 23/02, 13:15
Малката потребителска кошница поевтиня с 1 евро за седмица
Дата: 23/02, 13:081 Коментар
Архитект за презастрояването във Варна: Стигнали сме дъното
Дата: 23/02, 13:054 Коментара