Доналд Тръмп заплаши с наказателни мита страните, които не споделят амбициите му да анексира Гренландия. Американският президент не посочи конкретни държави и на какви правомощия ще се позове за налагане на мита.
Дания и Гренландия, както и редица големи европейски държави, отхвърлят плановете му за най-големия остров в света. Държави от НАТО разположиха там ограничени военни контингенти. Дания покани САЩ за участие в учение на острова тази година.
Тръмп се мотивира с националната сигурност и изграждането на противоракетна система "Златен купол". Изтъква и апетити към територията от страна на Русия и Китай.
Датски генерал отрече тяхно присъствие в района, допълва БНТ.
Двупартийна делегация на Американския конгрес е в Гренландия в знак на подкрепа за позицията на територията против присъединяването към САЩ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Младоженци, блокирани на Малдивите: Местните се възползват от конфликта в Близкия изток, цените на стоките и услугите скочиха тройно
Дата: 04/03, 08:26
Варненци: Шофирането е трудно, дупките са страшно много и повечето са, където е имало кърпежи
Дата: 04/03, 08:17
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 04/03, 08:10
8 държави бойкотират церемонията по откриването на Паралимпийските игри
Дата: 04/03, 08:01
Как да виждаме по-добре?
Дата: 04/03, 08:00