Кадър Ютуб
Обрат в Унгария. Виктор Орбан губи изборите, сочат първите екзит полове от вота в страната. Секциите бяха затворени в 19 ч. местно време. Изборите преминаха при рекордна активност - 77 на сто: нещо, което никога досега не се е случвало в историята на страната.
Две агенции вече представиха своите екзит полове, като и двете сочат загубата на Орбан, предаде Стандарт.
Според данните на „Медиан" партията „Тиса" на Петер Мадяр е получила 55,5% от гласовете, докато за „Фидес" на Виктор Орбан взема 37,9%, съобщи Euronews.
За крайнодясното движение „Нашата родина" (Mi Hazánk) се прогнозират 3,9 % от гласовете.
Превърнати в мандати, тези данни означават, че „Тиса" е близо до постигането на две трети мнозинство в парламента с между 131 и 139 места, докато „Фидес" се очаква да спечели между 59 и 67 места.
Данните не са изчислени въз основа на традиционен екзит пол, а представляват прогноза за мандатите, базирана на проучване с голяма извадка, проведено през последните три дни.
Според "Рисърч център 21" опозицията взима 55% или 132-ма депутати.
Улиците на Будапеща са пълни с хиляди млади граждани, които очакват официалните резултати и промяна на управлението в страната.
Лукашенко: Аз не съм като Тръмп или Путин, нямам ресурс да съм диктатор, диктатурата винаги се срутва
Дата: 20/04, 14:45
Димитър Манолов: Очаквахме Гълъб Донев да бъде социален министър, но той ще поеме НС
Дата: 20/04, 14:411 Коментар
Радев за 150 години от Априлското въстание: В Русия съдбата на православния български народ се превръща в център на политическите страсти
Дата: 20/04, 14:33
Цените на горивата в Хърватия поевтиняват от утре
Дата: 20/04, 14:28
Как се прави здрав корем
Дата: 20/04, 14:20