кадър БНТ
редактор Веселин Златков
Условията за каране да ски и сноуборд в планините не са идеални, защото снегът е малко, а голямата амплитуда в температурите води до заледявания, това предупреди по БНТ директорът на Планинската спасителна служба Емил Нешев. Той подчерта обаче, че най-големият проблем остават хората, които надценяват възможностите си. Според Нешев е учудващо защо някои търсят горски терени за спускане, при положение, че там няма условията, които има на пистите и самото удоволствие от карането е по-малко.
Банско е най-подготвеният зимен курорт у нас, Пампорово и Боровец също полагат усилия, каза директорът на ПСС.
Нешев каза също, че трябват промени в различни закони, включително в Кодекса на труда, за да се осигури нормална работа на планинските спасители, които са 530 в цялата страна. Повечето от тях са доброволци и се налага да се въведе механизъм работодателите им да ги освобождават без проблем в дните, когато участват в спасителни акции.
Директорът на ПСС каза също, че планинските спасители са трета категория труд, като обикновени чиновници зад бюро, докато работата им е по-близо до тази на пожарникарите и водолазите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бившият олимпийски шампион по плуване Яник Аниел отива на съд
Дата: 15/01, 21:41
Даниел Панов: Здравето на великотърновци е на първо място!
Дата: 15/01, 21:11