Тръмп: "Това не трябва да се повтори отново"


Дата: 28/01, 00:15

Кадър Ютуб

Американският президент Доналд Тръмп заяви днес, че САЩ няма да помагат повече на Ирак, ако тази близкоизточна държава избере бившия иракски министър-председател Нури ал Малики за свой премиер, предаде Ройтерс.

"Последния път, когато Малики бе на власт, страната изпадна в бедност и пълен хаос. Това не трябва да се повтори отново", написа Тръмп в социалната си платформа "Трут Соушъл".

Алиансът на шиитските политически блокове, които имат мнозинство в иракския парламент, номинира бившия министър-председател Нури ал Малики за свой кандидат за поста, обяви той миналата седмица.

Съгласно иракската система за подялба на властта постът на премиера се заема от шиит, председателят на парламента е сунит, а президентът, който има главно церемониална роля, е кюрд.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Румъния ще участва в срещата на Съвета за мир на Тръмп като наблюдател
Дата: 15/02, 16:44

Мирчев: Ще сезираме прокуратурата заради поредното спиране на АЕЦ "Козлодуй"
Дата: 15/02, 16:321 Коментар

"Фанагория": Златист и Амигос цвилят за първи път от много време насам. В тези звуци има страх, объркване и липса
Дата: 15/02, 16:20

Земетресение разлюля района на Вранча
Дата: 15/02, 16:13

Зеленски: Съюзниците ще ни предоставят нова енергийна и военна помощ до 24 февруари
Дата: 15/02, 16:042 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия