Мохамед Халаф: Загиналите при протестите в Иран са много повече от 500


12/01/2026, 07:58

кадър БНТ

редактор Веселин Златков

Две неща са различни при сегашните бунтове в Иран и едното е, че има един президент на САЩ, който заплашва, но и изпълнява заплахите. Другото е, че за пръв път се говори за възстановяване на монархията. Това каза по БНТ журналистът Мохамед Халаф.

Той беше категоричен, че убитите при протестите са много, повече от 500, за които твърди „Ройтерс”.

Опасността страната да изпадне в хаос е голяма, допълни Халаф и изреди няколко фактора, между които и това, че в страната има над 2 милиона бежанци от Афганистан и Пакистан. „Властта ще направи репресии на партиди”, прогнозира журналистът.

Той каза също, че сценарият с отвличането на президента на Венецуела няма как да се приложи в Иран, защото там има няколко центъра на властта, като например Революционната гвардия, която журналистът нарече „държава в държавата”.

„Западът не „помпа” Реза Пахлави, това се вижда и защото Тръмп отказва да се срещне с него”, коментира Халаф.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пожар до жп линията край Вълчи дол
Дата: 21/08, 16:24

Пътнически автобус спука гума на магистрала "Тракия"
Дата: 21/08, 16:231 Коментар

Украйна санкционира руския анимационен сериал "Маша и Мечока"
Дата: 21/08, 16:141 Коментар

ЕК: Сърбия не е активирала Механизма за гражданска защита на ЕС
Дата: 21/08, 16:121 Коментар

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 21/08, 16:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия