Кадър Youtube
Руското предложение за прекратяване на огъня в Украйна по повод честването на победата във Втората световна война на 9 май е поредният опит на Москва да омае САЩ, заяви днес украинският министър на външните работи Андрий Сибига, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
"Това е поредната манипулация", добави украинският първи дипломат пред представители на местни медии.
Москва обяви в началото на тази седмица, че по време на телефонен разговор в началото на тази седмица руският президент Владимир Путин е предложил на американския си колега Доналд Тръмп временно спиране на огъня в Украйна за отбелязване на годишнината от края на Втората световна война.
Президентът на Украйна Володимир Зеленски на свой ред заяви вчера, че е инструктирал украински представители да изяснят с екипа на Тръмп подробностите около предложението на Русия за примирие на този ден, предаде Укринформ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Гръцки журналисти паднаха от самолетна стълба, има ранени
Дата: 01/05, 23:00
Овчаров: Големият срив на БСП е заради участието в правителството. Не заради "Прогресивна България"
Дата: 01/05, 22:53
САЩ извадиха България от списъка за наблюдение за интелектуална собственост
Дата: 01/05, 22:422 Коментара
Учени разкриха тайната на бързината на делфините
Дата: 01/05, 22:33
САЩ ще увеличат с 25% митата за автомобили и камиони от ЕС
Дата: 01/05, 22:211 Коментар