Пиксабей
Приходите от дейността на строителните предприятия във Варненска област през 2024-та година са над 1 млрд.евро. Това сочат окончателните данни на Националния статистически институт, според които това е ръст с близо 20 на сто спрямо предходната година, предаде Варненско утро.
За анализирания период приходите от сградно строителство в областта са над 600 000 евро и се увеличават с повече от 15% спрямо предходната година. Над 65 на сто от тях са от строителство на жилищни сгради, 34,5% – от нежилищни.
През 2024 г. приходите от гражданско строителство (строителни съоръжения и конструкции) са около 470 000 евро, или 43% от общите приходи на строителните предприятия. С най-голям относителен дял е „Транспортна инфраструктура – пътища, самолетни писти, тунели, мостове“ – над 53%.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Добра вест за Васко Моржа: Възстановя се!
Дата: 10/02, 21:49
Вече всеки може да оказва спешна помощ с дефибрилатор
Дата: 10/02, 21:42
Актрисата Катрин О’Хара е починала от белодробна емболия
Дата: 10/02, 21:26
Арестуваха четирима души с фалшиви банкноти от 20 евро в Северна Гърция
Дата: 10/02, 21:11
Пожар в жилищен блок на ул. "Дубровник" във Варна
Дата: 10/02, 20:582 Коментара