Снимка Луфтханза Техник София, архив
Проблеми за всички, които планират полети от големи германски летища в петък.
Кабинният персонал на германския авиопревозвач Lufthansa планира стачка в петък в Германия, съобщава синдикатът Ufo, цитиран от ДПА.
Стачката ще започне в 00:01 ч. и ще продължи до 22:00 ч. в петък, съобщи синдикатът.
"Всички полети на Deutsche Lufthansa AG от летищата във Франкфурт и Мюнхен ще бъдат засегнати от стачката", заяви синдикатът, като посочи хъбовете на Lufthansa.
Стачката ще засегне и "всички заминавания на Lufthansa CityLine от летищата във Франкфурт, Мюнхен, Хамбург, Бремен, Щутгарт, Кьолн, Дюселдорф, Берлин и Хановер", заяви синдикатът, пише news.bg.
Припомняме, че през март, пилотите на Lufthansa проведоха 48-часова стачка тази седмица след провал на преговорите с ръководството за условията на труд и пенсионните вноски. Стачните действия бяха организирани от синдиката Vereinigung Cockpit.
При предишна стачка през февруари бяха отменени близо 800 полета, което засегна десетки хиляди пътници.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ЦИК публикува стъпка по стъпка как се гласува с машина и с хартиена бюлетина на изборите
Дата: 10/04, 16:58
Осигуриха водоноска за три блока, останали на сухо днес, по ул. "Брегалница" във Варна
Дата: 10/04, 16:43
Великденско меню: какво да купим и как да го подготвим
Дата: 10/04, 16:40
260 пакета с помощи за нуждаещи се ще раздават в събота във Варна
Дата: 10/04, 16:331 Коментар
Благодатният огън ще слезе на Божи гроб
Дата: 10/04, 16:23