Булфото
На редовното си седмично заседание правителството в оставка ще приеме Годишния доклад за състоянието на националната сигурност на Република България за 2024-а година.
В дневния ред са включени и проекти на решения за освобождаване и за назначаване на генерални консули на България в град Ниш, Република Сърбия и в град Битоля, Република Северна Македония, предаде БНР.
Министрите също така ще обсъдят изплащането на еднократна финансова помощ на пострадалите от природни бедствия през 2026-а година.
На 12-и януари под ръководството на министър-председателя Росен Желязков се проведе заседание на Съвета по сигурност към Министерския съвет, на което беше приет Годишният доклад за състоянието на националната сигурност на Република България за 2024-а година.
След решението на правителството се очаква докладът да бъде внесен и в Народното събрание. В дневния ред на заседанието на Министерския съвет има общо 22 точки.
Сред тях е и проект на решение за одобряване участието на "Български енергиен холдинг" в реализацията на проекта за търсене и проучване на нефт и природен газ в площта "Блок Хан Аспарух", разположена в изключителната икономическа зона на България, чрез придобиване на дял от 10 на сто от правата и задълженията по разрешението и договора за търсене и проучване на нефт и природен газ в площта, и за даване на разрешение за частично прехвърляне на правата и задълженията.
"Блок Хан Аспарух" се намира в изключителната икономическа зона на България, в дълбоките води на Черно море.
Министрите ще разискват и по проекти на решение за даване на съгласие за продажба на недвижими имоти, собственост на "Български пощи".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Синоптикът Янков: Идва рязко застудяване и поледици
Дата: 15/01, 11:12
Президентът връчва утре мандат за съставяне на правителство на "Алианс за права и свободи"
Дата: 15/01, 11:10
В Кипър откриха мъртви един от най-големите руски бизнесмени и служител на посолството
Дата: 15/01, 11:09
Яна Донева от БТВ: Казаха ми, че заради майки като мен няма мъже в България
Дата: 15/01, 11:051 Коментар
Гейзер бликна във варненския квартал "Бриз"
Дата: 15/01, 11:03