Андрей Гюров ще се срещне с ръководството на ЦИК


Дата: 20/02, 08:23

Снимка: Булфото

Служебният министър-председател Андрей Гюров ще се срещне с ръководството на Централната избирателна комисия (ЦИК), съобщиха от правителствената пресслужба. Срещата е от 14 ч. в сградата на ЦИК. 

Тема на разговора ще бъде подготовката на предстоящите предсрочни парламентарни избори, насрочени за 19 април 2026 г., посочва БТА.

Вчера държавният глава Илияна Йотова подписа указ за насрочване на изборите, а ЦИК прие хронограма за изборите за народни представители на 19 април 2026 г. 

По-рано през деня Андрей Гюров ще се срещне с представители на студентите, участвали в протестите през декември 2025 година, съобщиха още от правителствената пресслужба. В хода на разговора, който ще се състои по тяхно искане, ще бъдат обсъдени предстоящите предсрочни парламентарни избори.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Случаят "Петрохан": Защо във финансовите отчети на Ивайло Калушев липсват дарения, направени от публични лица?
Дата: 20/02, 21:39

След решението на Върховния съд на САЩ: Тръмп налога "10% глобални мита"
Дата: 20/02, 21:26

Министърът на енергетиката поиска информация от КЕВР за проверките за високите сметки за ток
Дата: 20/02, 21:12

Вътрешният министър иска оставка на главния секретар на МВР
Дата: 20/02, 21:04

Клиентите на ВиК - Шумен имат право да претендират за 10-процентна неустойка
Дата: 20/02, 20:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия