Томислав Дончев: Изборната технология не трябва да подменя сблъсъка на политическите идеи и дебат


Дата: 16/01, 09:58

Томислав Дончев: Изборната технология не трябва да подменя сблъсъка на политическите идеи и дебат

Снимка: Булфото

Изборната технология не бива да подменя политическия дебат и сблъсъка на идеи, каза Томислав Дончев, вицепремиер и министър на иновациите и растежа в оставка, по време на днешния парламентарен блицконтрол и в отговор на въпрос от парламентарната група на ПП-ДБ, свързан с готовността на правителството в оставка да закупи нови изборни устройства за предстоящите предсрочни избори в България, предава БТА. 

Въпросът беше насочен към Дончев заради отсъствието на премиера в оставка Росен Желязков поради служебни задължения. 

Вицепремиерът в оставка припомни, че ролята на Министерския съвет е да осигури логистична подкрепа за изборите, с водеща роля на Централната избирателна комисия (ЦИК), като и двете институции са длъжни да се съобразят със закона.  

На въпрос дали има заделен бюджет, Дончев посочи, че държавата няма бюджет. „Има разходни тавани от предходната година и няма заделени инвестиционни разходи“, уточни той и добави от лично име, че практика от предходни избори е била промяната на изборния процес в последния възможен момент. 

В днешния блицконтрол участва още и Гроздан Караджов, министър на транспорта и съобщенията в оставка.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Борисов: Там връзката е ДС
Дата: 16/01, 14:35

Борисов: Всеки, който си позволи да ни обижда, му се смея
Дата: 16/01, 14:32

Спартак отпрати двама чужденци
Дата: 16/01, 14:26

Над 15 хиляди вече са регистриралите се в "За Президентска република"
Дата: 16/01, 14:23

Трима от Черно море са с болки
Дата: 16/01, 14:23

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия