Михаил Миков: Преувеличена е ролята на МВР за честността на изборите


Дата: 19/02, 19:12

Булфото

Твърде преувеличена е ролята на МВР в организацията на честните избори.

Това каза пред БНР Михаил Миков, бивш министър на вътрешните работи (2008-2009 г.) и бивш депутат от БСП, председател на 42-рото Народно събрание.

"Много преувеличена е тази роля, заемаща цялото пространство, в което се водят коментари, и преместваща акцента от политическите партии, от ЦИК, от активистите по места, от обществеността като цяло - върху крехкия състав на МВР, който да се занимава по-напред с опазването на границата или с катастрофите по пътищата", коментира той.

Според него, ако МВР можеше да "спечели" изборите, първо трябваше да предотврати всички убийства и кражби в страната, но знаем, че не може:

"Става въпрос за работата на МВР да установява, разкрива и предава на прокуратурата тези, които вършат престъпления срещу политическите права, в частност - избирателните права, уредено в Наказателния кодекс. Само това. Това хиперболизиране на ролята на МВР, на политическото ръководство, в частност - министърът, е бягство от отговорност на всички останали, които се занимават с избори.... Тази хиперболизация този път доби чудовищни размери, като се роди един смешен вицепремиер за честните избори. Самият факт на съществуването на такова послание е абсурден в страна от ЕС".

Във връзка с твърденията за различни нарушения, извършвани в годините назад от служебния вицепремиер за честни избори Стоил Цицелков, Миков изказа мнение, че най-добре би било "да вземат да скрият бързо, бързо този злощастен министър". 

Бившият министър на вътрешните работи определи като добър факта, че наказателен съдия (Емил Дечев) оглавява МВР:

"Това е добре, но още по-добре е да познаваш работата на тази система, но това за 3 месеца не се придобива".

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Защитник на Ференцварош с неприличен жест към българската публика след загубата от Лудогорец
Дата: 20/02, 00:45

Язовир „Тича“ достигна днес над 60 процента от обема си
Дата: 20/02, 00:30

Дизайн на етикети - Печат на етикети
Дата: 20/02, 00:20

Лудогорец с важна победа над Ференцварош в първи мач от плейофния кръг на Лига Европа
Дата: 20/02, 00:15

Анчелоти е близо да подпише за нови 4 години с Бразилия
Дата: 20/02, 00:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия