снимка: Софийска митрополия
На днешния Велики четвъртък българският патриарх и Софийски митрополит Даниил ще отслужи Василиева света литургия в митрополитския катедрален храм „Св. великомъченица Неделя“ в София, съобщиха от Българската патриаршия.
На Велики четвъртък се припомнят събитията около последната вечеря на Иисус Христос с апостолите, която се нарича се "тайна вечеря" заради установеното на нея тайнство Евхаристия. Той измил нозете на учениците, установил светата Евхаристия, направил важната прощална беседа с апостолите и казал първосвещеническата молитва. Христос излязъл заедно с учениците в Гетсиманската градина, бил заловен и отведен под стража, за да бъде съден.
Софийската света митрополия за поредна година организира традиционно боядисване на великденски яйца, съчетано със спортни игри, наречено „Празник на православния дух и традиции“. Събитието започва от 10:00 ч. на площад „Св. Неделя“, съобщиха от митрополията, предава БТА.
В 11:30 ч. патриарх Даниил ще благослови децата пред митрополитската катедрала „Св. Неделя“, които ще участват в традиционното боядисване на великденски яйца, съчетано със спортни игри, под надслов „Празник на православния дух и традиции“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Илин Димитров: губим туристи не заради липса на дадености, а заради липса на държава
Дата: 09/04, 15:40
Работник падна от скеле в Бургас и почина
Дата: 09/04, 15:35
Сиромахов: Ти си инфлуенсър, ама в България, тъжна история
Дата: 09/04, 15:31
На Морска гара Варна посрещат първият български военен научноизследователски кораб „Св. св. Кирил и Методий“ от експедицията в Антарктида
Дата: 09/04, 15:30
Започва делото срещу Николай Попов - съдят жертвите на престъпления, вместо престъпниците
Дата: 09/04, 15:30