МВФ одобри заем от 8,1 милиарда долара за Киев


Дата: 27/02, 07:36

кадър: МС

Международният валутен фонд (МВФ) обяви, че Управителният му съвет е одобрил четиригодишен заем от 8,1 милиарда долара за Украйна, уточнявайки, че $1,5 млрд. ще бъдат изплатени незабавно, предаде Ройтерс.

МВФ добави, че новото споразумение по Програмата за разширено финансиране (Extended Fund Facility) e част от пакет международна помощ в размер на 136,5 милиарда долара за Украйна, която тази седмица отбеляза 4 години от руската инвазия.

“Украйна и нейният народ преживяват дълга и опустошителна война вече над четири години със забележителна издръжливост. Чрез умела политика, подкрепена от Програмата за разширено финансиране от 2023 година, и с изключителната финансова подкрепа на международни партньори властите поддържат цялостна макроикономическа и финансова стабилност, постигнаха напредък в националните приходи и задвижиха някои ключови реформи", каза в края на заседанието на Управителния съвет управляващият директор на МВФ Кристалина Георгиева, цитирана от официалния сайт на организацията, предаде БТА.

При посещението си в Киев в средата на миналия месец тя заяви, че ще поиска от Управителния съвет на МВФ да одобри нова кредитна програма за Украйна на стойност 8,1 милиарда долара, като подчерта значението на осигуряването на стабилно финансиране за тази страна. 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Язовир "Камчия" прелива до дни
Дата: 27/02, 12:11

Без вода днес във Варна и региона
Дата: 27/02, 12:11

Над 120 учители от Варна и Провадия се включиха в кампанията "Моето първо работно място"
Дата: 27/02, 12:07

Някой постави странен знак към мястото на кемпера на Калушев на Околчица
Дата: 27/02, 11:581 Коментар

КНСБ: Малката потребителска кошница достига 59,48 евро
Дата: 27/02, 11:561 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия