Булфото
Извършено е вземане на проби на вода, предназначена за питейно-битови цели, от централното водоснабдяване на 11 пункта в Сливен на 9 февруари, съобщиха от сайта на Регионалната здравна инспекция – Сливен.
Резултатите от лабораторните изпитвания показват, че водата е с добри характеристики и по химични и микробиологични показатели съответства на изискванията за качеството на вода, предназначена за питейно-битови цели.
Качеството на водата миналата седмица беше влошено и РЗИ предупредиха, че тя не трябва да се използва за пиене и готвене до получаване на окончателни лабораторни резултати. След предприетите от „ВиК – Сливен“ действия за отстраняване на причините качеството на водата за питейно-битови цели вече е възстановено, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Дъщерята на Трифон Иванов: Искам да кажа, той винаги искаше да сме добри и да предадем тази доброта.
Дата: 13/02, 15:32
МВР потвърди за съвместно обучение с "агенцията" на Калушев
Дата: 13/02, 15:26
Средната работна заплата за четвъртото тримесечие на 2025 г. у нас е 1369 евро, във Варна - 1284 евро
Дата: 13/02, 15:19
Румъния купува единственото молдовско пристанище на Дунав
Дата: 13/02, 15:16
Пуснаха снимка на застреляните Пламен, Ивайло и Дечо в хижата "Петрохан"
Дата: 13/02, 15:12