Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова тв
Случаят „Петрохан“ показа много дисфункционалност в нашите институции. Особено в комуникационно отношение е просто бедствено това, което наблюдаваме. Начинът, по който се води цялата комуникация от самото начало на този случай, това, че се допусна жертвите и техните семейства да бъдат буквално публично линчувани, е далеч от всякакви представи за професионално комуникиране. Другата голяма празнина, която зейна, е координацията по отношение на сигналите за деца в риск. Мисля, че за толкова години изграждане на институционален капацитет, поне това да свършим.
Това коментира пред Нова тв Атанас Русев, директор на програма „Сигурност“ от Центъра за изследване на демокрацията.
За мен нещата са почти ясни, тъй като от години наблюдавам сектантски обединения. В този случай всичко е като по учебник. Какво обаче има покрай тази секта и как това се замазва? Това си е секта и то мистична секта. Има престъпление и то е срещу душите и сърцата на хората, които са били привлечени, коментира психологът Иван Игов.
За мен основният проблем е как е функционирала тази секта. При мен са идвали родители, които са ме питали дали да не пратят детето си там, защото им е обещано, че срещу 100 000 лева и двуседмичен лагер в тази секта ще се справят със зависимостите на детето им. Такива лагери са правени всяко лято и така са привличали по-лабилни момченца. Тази секта е била насочена към хора, които са състоятелни и богати, коментира психологът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
„Възраждане“: Слагаме край на НПО с имена, имитиращи държавни институции
Дата: 16/02, 16:46
OFFNews: Преди Нова година Николай Златков казал на баща си, че хванали възстановен канал за трафик на хора
Дата: 16/02, 16:46
Подсъдимият по делото „Дебора“ Георги Георгиев осъди Районния съд в Пловдив
Дата: 16/02, 16:38
Ева Кикерезова по Нова тв: Разчитам на женската сила на президента Йотова
Дата: 16/02, 16:361 Коментар
Кметът на село Българи: Полицията напусна района
Дата: 16/02, 16:28