Най-малко осем души загинаха при три лавини в Австрия


18/01/2026, 07:50

снимка: Пиксабей

Към момента няма данни за възрастта и националността на жертвите.

Най-малко осем души загинаха при три лавини в Австрия, съобщиха планинската спасителна служба и полицията, цитирани от ДПА и АПА.

Седем души бяха затрупани вчера следобед на високия 2150 м връх Финстеркопф в долината Гросарл, провинция Залцбург, съобщи говорител на областната планинска спасителна служба. Оттам добавиха, че четирима души от скиорската група са открити мъртви, а някои от останалите са тежко пострадали.

По-рано през вчерашния ден жена е намерила смъртта си при лавина в района на Бад Хофгащайн, предаде БТА.

Националността и възрастта на загиналите и ранените засега са неизвестни. По-късно вчера следобед е имало и трето произшествие с лавина, този път в района на Пустервалд, провинция Щирия, съобщи полицията.

Седем чешки скиори са преминавали в околността в момента на предизвикването на лавината. Спасителни екипи са евакуирали четирима души от групата, които не са били затрупани от снежната маса, като им е била оказана и спешна медицинска помощ, добавиха органите на реда.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Задържане под стража за обвинен в пласиране на марихуана и метамфетамин
Дата: 25/08, 15:51

Разследват блудство с малолетно дете в Струмяни
Дата: 25/08, 15:45

Наградиха двама тийнейджъри, помогнали при гасенето на пожар край несебърското село Кошарица
Дата: 25/08, 15:41

След влаковете „Шкода“: На Централна гара посрещнаха и първата електрическа мотриса „Алстом“
Дата: 25/08, 15:41

А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 25/08, 15:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия