кадър: бТВ
Българският пилот във Формула 2 Никола Цолов завърши пети в квалификацията за първия кръг от сезона в Мелбърн. Българинът беше начело до последните бързи обиколки в самия край, когато начело излезе Дино Беганович с 1.28,695 минути.
Цолов завърши с 1.29,123 минути последната си обиколка, като успя да подобри времето си от обиколката, с която оглави по-рано класирането, която беше 1.29,381 минути, предаде бТВ.
Топ 3 допълниха Мартиниус Стеншорн и Алекс Дън, а точно пред Никола завърши съотборникът му в Кампос Ноел Леон.
Така в спринтовото състезание утре Българския лъв ще стартира шести, а за основната надпревара ще е пети.
Квалификацията беше прекъсвана на два пъти – първо заради катастрофата на Мари Боя на излизането от завой №12 и след това заради повредата в колата на Габриеле Мини, който остана едва 21-и.
Първото състезание от сезона - спринтовата надпревара ще се проведе в събота, а основното състезание на "Албърт парк" предстои в неделя.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бербатов пред Гюров към ученици от Бургас: Досаждайте на институции и хора, не приемайте "не" за отговор
Дата: 07/03, 08:181 Коментар
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 07/03, 08:10
Специалист: Между 6 и 20 процента от хората в Европа страдат от безсъние
Дата: 07/03, 08:04
Техеран отхвърли твърденията за пълна блокада на Ормузкия проток
Дата: 07/03, 07:491 Коментар
Държавният департамент на САЩ одобри продажбата на 12 хиляди бомби на Израел, като заобиколи Конгреса
Дата: 07/03, 07:432 Коментара