Редактор: Недко Петров
Стопкадър бТВ
При присъединяването на България към Съвета на мира Росен Желязков е спазил изискванията на българските закони и на българската конституция. Защото това правителство, макар и в оставка, то е пълноправно действащо правителство. Предстои ратификация, заяви Екатерина Поптодорова.
Вярно е обаче, че такъв тип разговор трябваше да се проведе най-малкото в състава на политическите партии в парламента, и комисия по външна политика. Да се твърди, че трябва да бъде всенародно обсъждане, това е много специфична материя, и винаги съм предупреждавала, че въпросите на сигурността и външната политика не са като кварталната градинка, дали да е отляво или да е отдясно. Така че това има определено ограничен състав на обсъждане, продължи дипломатът.
Решението очевидно е взето от Министерски съвет в деня преди сключването или на подписването. Даже не знаем точно какво е като вид документ и като жанр това, което е подписано. Но така или иначе има една декларация, която е подписана и ние все още чакаме до края на месеца да видим вече изписани конкретно статут, обхват на дейности и така нататък. Решението да влезем в Съвета на мира, това е малко като каруцата пред коня, тъй като трябваше да знаем какво съдържа мандата и обхвата на този съвет, и тогава вече съвсем промислено с ясно съзнание къде виждаме нашия интерес и къде виждаме нашата роля. Тогава трябваше да се вземе окончателното решение, каза още в сутрешния блок на бТВ вицепрезидентът на Атлантически клуб „България“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Безплатен куклен театър и работилници очакват децата на Варна всяка неделя
Дата: 23/01, 20:00
САЩ удължиха отмяната на санкциите срещу сръбската петролна компания НИС
Дата: 23/01, 19:58
За първи път в България програма ще ограничава антимикробната резистентност
Дата: 23/01, 19:52
Над 100 души са арестувани в Косово по подозрение за манипулация на вота
Дата: 23/01, 19:44
МОН изготви 24 национални програми, по които ще инвестира над 115 млн. евро в детски градини и училища
Дата: 23/01, 19:38