Кадър Youtube
По време на преговорите в Абу Даби делегациите на Украйна, Русия и САЩ постигнаха споразумение за размяна на 314 затворници. Това е първата такава размяна за пет месеца, съобщава специалният представител на президента на САЩ Стив Уиткоф в социалната мрежа Х.
"Този резултат беше постигнат благодарение на подробни и продуктивни мирни преговори. Въпреки че предстои още много работа, такива стъпки показват, че постоянното дипломатическо взаимодействие дава осезаеми резултати и насърчава усилията за прекратяване на войната в Украйна“, написа специалният пратеник на САЩ.
По неговите думи, обсъжданията по процеса на размяна на пленници ще продължат и в следващите седмици се очаква допълнителен напредък, посочва Фокус.
Уиткоф благодари на Обединените арабски емирства за провеждането на тристранните преговори, както и на президента на САЩ Доналд Тръмп за "неговото лидерство, което направи тази сделка възможна“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Слави Трифонов: Не е ли повече от ясно, че министър Христанов нарушава законите, правилата и морала?
Дата: 04/03, 13:561 Коментар
КЗП започва проверки по бензиностанциите
Дата: 04/03, 13:441 Коментар
Турция: Не е истина, че американска военна база в страната е била ударена
Дата: 04/03, 13:39
Подводница атакува ирански кораб, над 100 души са в неизвестност
Дата: 04/03, 13:303 Коментара