Снимка: Фейсбук
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио обяви днес, че департаментът е започнал техническите разговори между Съединените американски щати, Дания и Гренландия относно интереса на американския президент Доналд Тръмп към датската територия, предава ТАСС.
Рубио допълни, че е установен "професионален процес“, който би трябвало да доведе до "добър резултат за всички“.
Той заяви пред Комисията по външни работи на Сената на САЩ, че докато се обръща към сенаторите, срещи на техническо ниво с партньори от Гренландия и Дания са в ход или се подготвят, като оцени, че процесът ще бъде редовен, професионален и проведен без прекомерно медийно внимание.
"Искаме да направим това, без да превръщаме всеки разговор в медиен спектакъл, защото това оставя повече място за гъвкавост и положителен резултат и от двете страни“, заяви държавният секретар.
Рубио повтори, че вярва, че разговорите ще доведат до положително решение и добави, че очаква подобни послания от европейските партньори в близко бъдеще.
Той отново подчерта, че интересът на президента на САЩ към Гренландия е "ясен“ и че представлява въпрос на националната сигурност.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Временно променят маршрута на тролейбусите във Варна
Дата: 06/02, 09:11
Съдът назначи експертиза по дело, образувано по жалба срещу решение на директора на РИОСВ - Варна
Дата: 06/02, 08:58
Да почерпят днес всички с имена, означаващи "светлина"
Дата: 06/02, 08:52
Пещерняк: 15-годишният ми син е с Калушев, убеждението ми е, че са добре
Дата: 06/02, 08:451 Коментар
Тръмп: Необходимо е ядрено споразумение, което да замени договора Нов СТАРТ с Русия
Дата: 06/02, 08:332 Коментара