снимка: Пиксабей
На повече от 44 000 земеделски стопани са преведени 76,5 млн. евро по интервенцията "Основно подпомагане на доходите за устойчивост" (ОПДУ) за Кампания 2025. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на земеделието.
Плащането е извършено преди заложените срокове в индикативния график, допълва Трафик нюз.
Окончателната ставка по ОПДУ за Кампания 2025 е 102,32 евро на хектар. В съответствие с европейските правила от сумите е удържан 1,5% принос към Взаимоспомагателния фонд. С настоящото доплащане общо изплатените средства по интервенцията достигат 379,2 млн. евро, след първия транш от над 302 млн. евро, преведен в края на миналата година.
Паралелно с това Държавен фонд "Земеделие" (ДФЗ) вече реализира и други ключови плащания по Кампания 2025, като усилията са насочени към максимално бързо разпределение на целия ресурс.
Очаква се в рамките на следващите няколко месеца да бъдат изплатени и останалите средства по директните плащания. С това общият финансов ресурс за сектора ще надхвърли 500 милиона евро директна помощ за сектора.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
В Истанбул са гласували около 7500 избиратели
Дата: 19/04, 21:52
Борисов: Поздравявам първия! Равносметката е ясна за нас и я направихме още с оставката на кабинета "Желязков"
Дата: 19/04, 21:401 Коментар
Beauty Center Izida ще отбележи първата си годишнина с бляскаво събитие във Варна
Дата: 19/04, 21:40
МВР обяви партиите, събрали най-много сигнали за нарушения
Дата: 19/04, 21:311 Коментар
Резултати от екзитпола на социологическите агенции за парламентарните избори към 20:00 часа
Дата: 19/04, 21:23