Пиксабей
Увеличението с 5% на заплатите в публичния сектор ще се запази и при новия удължителен бюджет, обяви служебният министър на финансите Георги Клисурски, предаде БНР.
До няколко дни ще станат ясни и параметрите на законопроекта, който служебният кабинет ще представи на Народното събрание:
"Истината е, че много от ведомствата, министерствата и общините все още не са увеличили заплатите на служителите дори с тези 5%, въпреки че те влизат в сила със задната дата от 1-ви януари, така че по-скоро тук аз призовавам всички ръководители на ведомства и държавни структури да въведат и сега предвиденото увеличение".
По-късно през деня ще има извънредно заседание на Министерския съвет. Предварителен дневен ред не е обявен, но се очаква служебният финансов министър Георги Клисурски да представи за одобрение план-сметката за предсрочните парламентарни избори на 19 април.
На въпрос на БНР дали ще запази ръководителите на НАП, Агенция "Митници" и другите структури, на които финансовото министерство е принципал, министър Клисурски заяви:
"Към момента, и тази седмица включително, ще се запозная подробно с дейността на колегите. Преди да съм запознат с данните също няма как да коментирам подобна тема".
Георги Клисурски беше попитан и дали служебното правителство възнамерява да изтегли нов външен дълг, но финансовият министър припомни, че за да се прибегне към подобна стъпка, е необходим редовен бюджет.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Саби, ковани за Априлското въстание, са изложени в Музея на Възраждането във Варна
Дата: 03/03, 20:25
САЩ ще прекъснат всякаква търговия с Испания
Дата: 03/03, 20:15
Карбовски пусна снимка на "последния руснак, участник в руско-турската война", който обаче е роден през 1879 г.
Дата: 03/03, 20:07
С тържествена заря-проверка в София беше отбелязана 148-ата годишнина от Освобождението на България
Дата: 03/03, 20:001 Коментар
56-годишен мъж е с опасност за живота след катастрофа край Стара Загора
Дата: 03/03, 19:50