Смърков за незаконното ВиК на Баба Алино: Не са взети проби от водата дали тя е годна за пиене


09/06/2026, 11:45

Кадър Фб

Областният управител Марио Смърков, директорът на "Басейнова дирекция" Явор Димитров и подалият сигнала народен представител от "Възраждане" Коста Стоянов коментираха скандалния случай "Баба Алино", предаде БНР.

"Незабавно свиках при мен представителите на компетентните институции, а именно "Басейнова дирекция"- Черноморски район, "Водоснабдяване и канализация" и Регионалната здравна инспекция, които се ангажираха и извършиха незабавна проверка. Ако по този начин беше реагирано през 2023 година, най-вероятно в момента нямаше да се намираме сред незаконни постройки", заяви Коста Стоянов.

"Две водовземни съоръжения - два тръбни кладенеца. Единият е оборудван, има потопяема помпа и тръбна връзка към него и се използва, докато другият е в процес на изграждане. Тръбната мрежа е подземна. Установяват се отклонения както в шахти, така и в жилищните сгради, както и монтирани водомери по водопроводите. Материалите от нашата проверка още днес ще бъдат изпратени в прокуратурата", посочи Явор Димитров.

"Получихме сигнал и за незаконен сондаж, който за съжаление е включен чрез тръбна мрежа, помпена система и резервоари към водоснабдителната система на комплекса. Това е абсолютно незаконно и дори носи риск за здравето на всички ползватели, защото не са спазени никакви санитарно-хигиенни изисквания и не са взети проби от водата дали тя е годна за пиене", подчерта Марио Смърков.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Скандинавските и балтийските държави подкрепиха Украйна за НАТО
Дата: 09/06, 21:57

Оставиха в ареста албанеца, обвинен за трафик на над 60 кг канабис
Дата: 09/06, 21:49

Ерхан Джейлан: „Денталното Пътуване От София До Истанбул Вече Се Управлява От Едно Място"
Дата: 09/06, 21:40

Германската коалиция ще отмени увеличението на заплатите в Бундестага
Дата: 09/06, 21:34

Христанов: Институциите са бездействали по "Баба Алино" с години
Дата: 09/06, 21:301 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия