кадър: Петел
Собствениците на специализирана пътна помощ излизат на национален протест днес, 9 април.
Протестът на представители на сектора „Пътна помощ“ е организиран в отговор на отказа на служебния министър регионалното развитие и благоустройството Николай Найденов да проведе реална среща с бранша. Въпреки публично заявената готовност за диалог, през последните 10 дни, включително и на 6 април, са провеждани срещи с представители на сектора, на които целенасочено не е поканена най-голямата браншова асоциация – организацията с най-голям капацитет от техника и служители в страната.
В тази връзка Асоциацията организира национален протест на 09.04.2026 г. от 08:00 часа, в който се очаква да се включат над 300 специализирани автомобила от сектора. Протестът ще се проведе около района на Казичене, предаде БГНЕС.
Според Асоциацията подобен подход създава сериозни рискове – както за ограничаване на безплатната пътна помощ за гражданите, така и за възстановяване на дългогодишни корупционни практики и нелоялни действия в сектора.
Още на 31 март 2026 г. Асоциацията е изпратила официално писмо до министър Найденов с
искане за спешна среща, но до момента не е получен отговор. Представителите на бранша настояват за открит и конструктивен диалог, прозрачност в процеса на вземане на решения и равнопоставено участие на всички заинтересовани страни по въпроси, засягащи както сектора, така и безопасността на движението по пътищата
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Зоните за кратковременно паркиране във Варна ще са безплатни и днес
Дата: 13/04, 08:33
АПИ: От 12:00 до 20:00 ч. днес ще е ограничено движението на камиони, пътуващи към София
Дата: 13/04, 08:28
Унгария празнува цяла нощ падането на Орбан след 16 години на власт
Дата: 13/04, 08:242 Коментара
Бъдещият премиер на Унгария призова Орбан да не взима дългосрочни решения
Дата: 13/04, 08:17
Цената на петрола отново скочи над 100 долара за барел, след заканата на САЩ да блокират иранските пристанища
Дата: 13/04, 08:14