Снимка: Пиксабей
"Най-сериозните проблеми за работещите във Варна са сезонността и несигурните договори.“ Това каза пред Радио Варна областният координатор на КНСБ Анна Ковачева.
По думите ѝ честа практика са фиктивните трудови договори на 4 часа при реална заетост от 8 и повече часа, което ощетява бъдещите пенсии и обезщетенията за безработица.
Ковачева предупреди, че Варна губи кадри в ключови сектори, сред които здравеопазването, а работещите в градския транспорт са в протестна готовност.
"Ако не срещнем разбиране както от работодателя, така и от принципала, най-вероятно ще се стигне до стачка.“
По думите на Анна Ковачева, достойният труд през 2026 г. означава възнаграждение, което не само покрива сметките, а позволява и активно социално участие.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Вдигнаха таксата за притежаване на куче в община Шумен
Дата: 02/05, 01:30
Харманли празнува днес своя празник
Дата: 02/05, 01:00
Бритни Спиърс е обвинена в шофиране под въздействието на наркотици и алкохол
Дата: 02/05, 00:45
2 май - Борисовден е
Дата: 02/05, 00:30
Прогнози: Над 30 градуса достигат температурите у нас след дни
Дата: 02/05, 00:00