Снимка: МО
Министерството на отбраната e спряло наемането на нови военнослужещи. Това се посочва в отчета на ведомството за година управление. Временната мярка е заради вътрешнополитическата криза и в условията на удължен бюджет. В отчета за годината Министерството на отбраната посочва, че некомплектът в армията намалява до 20,1%. В края на 2024 г. некомплектът е бил около 22%.
Отчита се направеното за модернизацията на ВВС и ВМС, посочва БНР. До края на февруари първите пет бойни машини "Страйкър“ и спомагателна техника и оборудване ще бъдат доставени. По линията на ЕС, чрез новия финансов заем за придобиване на способности, има изработен национален план за инвестиции.
Готвят се две споразумения, след подписването на които ще бъде възможно осигуряване на авансовото финансиране в размер на до 15% от общата за страната ни сума от три милиарда и 200 милиона евро.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
АПИ пак предупреждава: Шофьорите да тръгват с автомобили, готови за зимни условия
Дата: 05/02, 13:38
Явор Гечев за насилниците на животни: Новият случай е много по-брутален от този с Габриела и Красимир
Дата: 05/02, 13:30
Претърсиха 8 частни гинекологични кабинети и кабинети в здравни заведения в София
Дата: 05/02, 13:291 Коментар
Спартак кани феновете на последната тренировка преди дербито в събота
Дата: 05/02, 13:20
Безплатен куклен театър във Варна носи смях и поука с „Лакома мецана”
Дата: 05/02, 13:20