Кадър Фб
Сорс кодът на сайта разкри: DARA е едва шеста според зрителите, но бе "назначена" за победител
Националната селекция за "Евровизия 2026" се превърна в поредния панаир на задкулисието, след като технически пробив разкри мащабна подмяна на зрителския вот. Според Борислав Борисов, БНТ е организирала "цирк", за да прикрие факта, че публиката е избрала друг представител за Виена, цитира Дунав мост.
снимка: nikolay_on / Facebook

Числата не лъжат: Пробивът в кода
Въпреки опита на БНТ да наложи информационно затъмнение, сорс кодът на официалния сайт за гласуване разкри шокиращи разлики. Докато в ефир DARA беше обявена за победител с 23 точки от журито, реалните данни от платформата показват следното класиране на публиката:
MONA – 23 853 гласа
Михаела Маринова – 16 750 гласа
DARA – 13 358 гласа
Тези цифри поставят DARA едва на трето място по зрителско доверие, което прави победата ѝ напълно нелегитимна в очите на обществото.
Борислав Борисов: "Обидно е за пеещите артисти"
"Скриха гласуването, защото знаеха, че ако го покажат, ще е ясно, че Дара няма да е първа" , заявява Борислав Борисов. Той подчертава, че Михаела Маринова е била реалният шанс на България за успех във Виена заради нейното "огромно гласище", но е била пренебрегната заради предварително подготвени схеми.
"На всеки стана ясно, че конкурсът е изманипулиран. И това е обидно за всеки един от участниците там" , допълва Борисов, посочвайки, че дори Керана и екипът ѝ са знаели името на победителя минути преди официалното му обявяване.
БНТ мълчи пред фактите
Към момента националната телевизия не е коментирала изтеклите от собствения ѝ сайт данни. Скандалът поставя под въпрос не само участието ни във Виена, но и смисъла от провеждането на подобни "публични" конкурси, в които, според Борисов, "трябват връзки за всичко".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
ОДМВР-Варна пусна снимка от тежката катастрофа на Старо Оряхово
Дата: 02/02, 15:13
Районните администрации във Варна ще проверяват състоянието на преместваемите търговски обекти
Дата: 02/02, 15:08
Андреа Банда Банда: Не искам Дара да се отказва от Евровизия
Дата: 02/02, 15:07
Трима души са с обвинения и с мярка „подписка“ след акцията срещу Zamunda, Arena и Zelka
Дата: 02/02, 15:041 Коментар
Нахлува нов циклон: Температурите падат с минус 15 градуса
Дата: 02/02, 15:04