снимка: МВР
Условна присъда за участие в схема за телефонна измама получи мъж, заловен на Дунав мост при Русе. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.
След бързо приключване на действията по досъдебното производство извършителят е привлечен в качеството на обвиняем, а считано от днес е в сила наложеното му от съда наказание „лишаване от свобода“ за срок от седем месеца с три години изпитателен срок, предаде БТА.
50-годишният мъж от село Априлово беше задържан на 16 февруари, на Граничния контролно-пропускателен пункт в Русе. При извършена проверка на колата му вътре е открит плик със сумата от 6000 евро. В хода на последвалите оперативно-издирвателни действия е установено, че той е взел парите от възрастна жена от Правец. В телефонни разговори по домашния и мобилния й телефон, продължили няколко часа през нощта, тя била въведена в заблуждение, че разговаря с „комисар“, а впоследствие и със „свещеник“ и трябва да изтегли и предаде спестяванията си за защита и като дарение. Инструктирана била да използва и „кодова реплика“ при предаването на парите.
Разтревожената жена изпълнила „указанията“ и предала сумата от 6100 евро на дошлия на адреса ѝ непознат.
Само за ден през миналата седмица гранични полицаи от Русе предотвратиха четири телефонни измами за над 46 000 евро. През миналата година по тази линия в Русе има предотвратени опити за измами за над 100 хиляди лева, а на територията на областта са установени и задържани 25 т. нар. мулета, свързани основно с престъпни групи от Румъния.
По този повод от МВР припомниха на хората да не дават пари на непознати под никакъв претекст.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
“Янев Принт” ЕООД е специализирана фирма в производството на етикети, тяхното отпечатване, разпространение и продажба
Дата: 20/02, 20:30
Илиан Илиев: Не съм оптимист, може би нямаме качество
Дата: 20/02, 20:29
Пенсионерка от Бургас: Харесвам морската ви градина повече от нашата и затова водя внучката си във Варна
Дата: 20/02, 20:17