Президентство
Президентът Илияна Йотова благодари на Румен Радев (държавен глава в периода 2017-2026 г.) за деветте години съвместна работа. "Благодаря, че девет години бяхме заедно и спазихме най-важния си обет, който си дадохме още 2016 година – да работим само в интерес на българските граждани с отговорност към българската Конституция“, каза Илияна Йотова, цитирана от прессекретариата на президентската институция.
Йотова заяви, че ще продължава и занапред да работи със същата сила, кураж и разум "за нашата България", предаде БТА.
Румен Радев ѝ благодари за професионализма, всеотдайността и екипната работа в президентството в интерес на българските граждани.
По-рано днес подалият оставка Румен Радев излезе през парадния вход на президентството. Той беше изпратен от Илияна Йотова, която от днес е първата жена президент на страната.
По-рано днес Конституционният съд прекрати правомощията на Румен Радев като държавен глава поради подадената от него оставка.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Пуснаха снимка на застреляните Пламен, Ивайло и Дечо в хижата "Петрохан"
Дата: 13/02, 15:12
Бързовар за кафе е подпалил Следствието във Враца
Дата: 13/02, 15:07
2000 души от Северна Македония са взели българско гражданство през 2025 г.
Дата: 13/02, 15:01
Срещу 5 хиляди евро гаранция отмениха домашния арест на Никола Барбутов
Дата: 13/02, 14:56
На първо четене: НС прие създаване на мултифондов модел за втората пенсия
Дата: 13/02, 14:45