кадър: Булфото
Започна поетапно изпускане на водите на язовир „Коприника“, след като свободният обем на съоръжението е намалял до едва 6 процента. Решението е взето след сигнал от Националната електрическа компания, че водоемът е превишил обема, който следва да поддържа.
Наличният обем на язовира в момента е над 133 млн. куб. м при общ капацитет от 142 млн. куб. метра. На извънредно заседание на Комисията по бедствия и аварии към областния управител на Стара Загора е взето решение за отваряне на изпускателите, предава БНТ.
Изпускането се извършва контролирано – с дебит над 25 куб. метра в секунда през един от тях. Мярката има за цел да предотврати разливи по поречието на река Тунджа и да намали риска за населението и инфраструктурата. Регулирането на водните количества се очаква да продължи най-малко седмица.
За предприетите действия са уведомени всички населени места по поречието на река Тунджа, по която се отвежда основната част от водата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Шиитски духовник обяви джихад срещу САЩ и Израел
Дата: 01/03, 15:28
Сачева: ГЕРБ ще продължи да бъде гласът на разума
Дата: 01/03, 15:222 Коментара
Родолюбиво пътешествие в българската история пресъздадоха децата от ДГ „Христо Ботев” във Варна
Дата: 01/03, 15:15
Стартира регата "Трети март"
Дата: 01/03, 15:07
Кипър: Няма индикации да е имало заплаха за страната
Дата: 01/03, 15:01