Снимка: Булфото, архив
Районен съд - Варна призна за виновен 71-годишен мъж, упражнил избирателното си право два пъти при един избор, като на 5 ноември 2023 г. при втория тур на проведените избори за общински съветници и кметове гласувал в две отделни избирателни секции.
Първоначално мъжът гласувал в секцията във Варна, където бил ангажиран като член на СИК, като за целта бил вписан в допълнителната страница на избирателния списък и попълнил изискуемата за гласуването декларация по образец. Впоследствие, по време на обедната си почивка и въпреки упражненото вече право на глас в тези избори, подсъдимият дал своя вот и в избирателната си секция по постоянен адрес. Деянието е престъпление по чл.168, ал.2 от Наказателния кодекс.
71-годишният мъж е неосъждан досега. Предвид чистото му съдебно минало и изразено съжаление за стореното, по внесено от прокуратурата постановление е направено предложение пред съда той да бъде освободен от наказателна отговорност с налагане на административно наказание.
Районен съд – Варна го освободи от наказателна отговорност за извършеното престъпление, като му наложи административно наказание - глоба в размер на 511.29 евро. В тежест на подсъдимия са направените в досъдебното производство разноски.
Съдебното решение може да бъде обжалвано в 15-дневен срок.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 02/03, 17:40
Ръководството на Черно море подкрепи Илиан Илиев
Дата: 02/03, 17:34
Коалиция „Алианс за права и свободи“ внесе документи в ЦИК
Дата: 02/03, 17:27
Васил Евтимов: Надявам се тази година да направим първия требъл в България
Дата: 02/03, 17:23
Изследвания за диабет, щитовидна жлеза и автоимунитет в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 02/03, 17:20