кадър Нова телевизия
редактор Веселин Златков
Трябва да се установи собственикът на видеонаблюдението, това заяви известният адвокат Димитър Марковски по Нова телевизия по въпроса чия е отговорността за незаконните записи от козметични салони и гинекологични кабинети, качени в порнографски сайтове. Той обясни, че в момента, в който започне полицейска проверка или досъдебно производство по такъв случай, това е целта му.
Когато се заснеме голо човешки тяло и интимни части, това е порнография, което е престъпление, а когато има елемент на непълнолетност, това става тежко умишлено престъпление, обясни Марковски.
„Недопустимо е да се заснемат биометрични данни на български граждани без тяхно съгласие”, подчерта адвокатът. Той допълни, че по тази причина не може да има оправдание, че камерите са поставени, защото в помещението има скъпа техника.
Адвокат Марковски препоръча всички потърпевши да водят индивидуални дела.
„Виждам едни прилични женички, които трябва да гледат порно сайтове и да търсят видео със себе си. Те имат право на иск”, каза още той
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Съдът в Свищов ще гледа мерките на двамата задържани за насилие над животни в село Царевец
Дата: 05/02, 07:41
Изборният кодекс влиза в пленарна зала за второ четене
Дата: 05/02, 07:26
Интензивен е трафикът на „Капитан Андреево“ на изход за товарни автомобили
Дата: 05/02, 07:17