Снимка: Булфото, архив
Към 27 февруари 2026 г. процесът по изтегляне на банкноти и монети в левове и по пускане в обращение на евробанкноти и евромонети се осъществява в съответствие с действащата нормативна рамка и утвърдените оперативни планове, съобщиха от БНБ.
Към отчетната дата извън касите на Българската народна банка остават 3,9 млрд. лева в банкноти и монети, което представлява изтеглени 87% от левовете, които са били в обращение в началото на 2025 г., посочва БНТ.
Евробанкнотите и евромонетите в обращение към същата дата са на обща стойност над 7,5 млрд. евро, осигуряващи нормалното функциониране на платежната система и обслужването на икономиката и населението.
От 1 февруари 2026 г. еврото е единствено законно платежно средство в Република България.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 28/02, 17:10
Областният управител и председателят на РИК ще работят за честни и прозрачни избори във Варна
Дата: 28/02, 17:09
Черно море изгуби в Добрич и се отдалечи от първата четворка
Дата: 28/02, 17:05
Взривове се чуват в Дубай
Дата: 28/02, 16:581 Коментар
Хандбалният Спартак победи след късна драма
Дата: 28/02, 16:55