Във Франция забраняват социалните мрежи на деца под 15 г.


Дата: 27/01, 02:00

Снимка: Пиксабей

Долната камара на френския парламент - Националното събрание, одобри снощи ключов член от законопроект, забраняващ достъпа до социални мрежи на деца под 15-годишна възраст, предадоха Франс прес и Ройтерс.

Депутатите приеха след 116 гласа "за" и 23 "против" текста на изменение, което постановява, че "достъпът до онлайн услуга за социални мрежи, предоставяна от онлайн платформа, е забранен за непълнолетни“ под петнадесетгодишна възраст, уточнява АФП, цитирани от БТА. 

Одобряването на законодателството идва в момент, когато Франция е силно обезпокоена от тормоза в интернет и опасностите, на които е изложено психичното здраве на тийнейджърите, обръща внимание Ройтерс. Искането за узаконяване на забраната е на правителството на президента Еманюел Макрон.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



„Като две капки вода” започна с мега гаф и радикална промяна
Дата: 16/02, 21:00

Елисавета Белобрадова: Къде е Даниел Митов?
Дата: 16/02, 20:463 Коментара

Таксиметровите шофьори в Атина обявиха тридневна стачка
Дата: 16/02, 20:27

Икономист от BESCO: Държавната служба конкурира частния сектор
Дата: 16/02, 20:24

Иззеха близо 190 литра "домашно вино" от ямболски супермаркет, било произведено от управителя
Дата: 16/02, 20:17

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия