Стопкадър Ютуб
Израел не планира да спира атаките срещу Ливан.
Извън последните събития около провалените мирни преговори в Исламабад, войната в Ливан продължава.
След широкото осъждане заради смъртоносната бомбардировка над Бейрут, Израел е пощадил столицата от последните си атаки. Но за Южен Ливан няма никакво облекчение, пише BBC.
Още парамедици са били убити в това, което ливанското здравно министерство определя като систематичен израелски подход за насочване срещу здравни работници, което може да представлява военно престъпление.
В миналото Израел е твърдял, че линейки се използват за военни цели, но никога не е предоставял доказателства. Една пета от населението на Ливан остава разселена, без да знае кога — или дали изобщо — ще може да се върне по домовете си, пише novini.bg.
Войските на Израел, които са нахлули в страната, продължават да действат вътре в Ливан, за да създадат това, което израелските власти описват като "зона за сигурност".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
66 души са гласували в двете секции във Варненския затвор
Дата: 19/04, 14:53
Мицкоски: Очаквам българите да изберат премиер, който да се посвети на европейските ценности, а не на билатералните въпроси
Дата: 19/04, 14:47
Затвор до 10 години и глоба до 20 хиляди лева грози граничарите, задържани за трафик на мигранти в Елхово
Дата: 19/04, 14:44
Секции в Добрич и Шабла минаха само на хартиено гласуване
Дата: 19/04, 14:38