снимка: Фейсбук, Община Ардино
Вследствие на обилните валежи, паднали на 15 февруари, в Ардино, в квартал „Изгрев“, на ул. „Преспа“, е отнесен част от скат, в резултат на което се е образувало срутище в непосредствена близост до жилищни сгради. Това съобщиха от общинската администрация в Ардино.
По разпореждане на кмета на общината инж. Изет Шабан е назначена комисия, която е извършила оглед на място и е изготвила констативен протокол за състоянието на терена и степента на риска.
За възникналата ситуация ще бъде изготвена и изпратена официална информация до Междуведомствена комисия за възстановяване и подпомагане към Министерския съвет, откъдето ще се очаква финансиране за укрепване и възстановяване на засегнатия участък.
Община Ардино предприема необходимите действия за ограничаване на риска и обезопасяване на района до осигуряване на средства и започване на строително-укрепителни дейности.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Родителите на Ники Златков и Алекс Макулев получиха нов отказ да видят телата на децата си
Дата: 02/03, 16:23
Пътят Омуртаг – Котел временно е затворен заради преобърнал се тир
Дата: 02/03, 16:21
Дугин: Ако Иран рухне, следващият е Путин. Тръмп е "абсолютно зло"
Дата: 02/03, 16:201 Коментар
Гранд мол: Гражданите да избягват района на търговския център до приключване на проверката
Дата: 02/03, 16:17
Съдия и прокурор стават заместник-министри на правосъдието
Дата: 02/03, 16:03