Андрей Гюров: Разчитаме на г-н Янкулов да поиска оставката на гл. прокурор


Дата: 18/02, 13:01

Булфото

"С акцента, който поставяме с г-н Янкулов на позиция вицепремиер (и начело на правосъдното министерство – б.р.) даваме ясен знак за важността на съдебната система и на реформите в нея. Г-н Янкулов, който е водил разследването по "Осемте джуджета", има както моралните, така и юридическите аргументи да поиска освобождаването на кабинета на главния прокурор. Разчитаме на него да свърши тази работа", заяви в първия си коментар след обявяването на кабинета си служебният премиер Андрей Гюров, цитиран от БНР.

"Провеждал съм разговорите самостоятелно, нося цялата отговорност за всички министри, които са в този кабинет", каза още той и допълни в отговор на журналистически въпроси:

"Г-н Емил Дечев (предложен за вътрешен министър – б.р.) е наказателен съдия. Това, което ние виждаме в предишните избори, включително и в решението на КС е, че някъде се къса нишката от това МВР да установява нарушения в изборния процес и след това да виждаме наказателни присъди. Разчитаме, че г-н Дечев ще свърже тези две неща и ще направи така, че хората да знаят, че се носи отговорност за всякакви нарушения по време на избори. От друга страна беше много важно вътрешният министър да бъде човек, който да не е обвързан с една или друга политическа партия и не може да бъде обвинен, че ще води политическа кампания или по-скоро, че ще подпомага с действията си определен проект".

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Дизайн на етикети - Печат на етикети
Дата: 18/02, 16:40

Предприемач: Интересното на изборите ще е поведението на хората, които не гласуват
Дата: 18/02, 16:39

Временно е ограничено движението през Прохода на Републиката
Дата: 18/02, 16:38

Фрегатата „Дръзки“ продължава издирването на варненския кораб
Дата: 18/02, 16:221 Коментар

Разкриха отвличане на млад мъж в „Студентски град“ в София, спипаха и наркотици
Дата: 18/02, 16:092 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия