кадър: Булфото
Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Шумен в партньорство с Община Шумен ще закупи нова техника за предотвратяване и овладяване на бедствия, пожари и извънредни ситуации.
Оборудването с дронове с термокамери за наблюдение и реагиране при горски пожари, ръчни, моторни и акумулаторни инструменти за пожарогасене, комуникационно оборудване и др. става възможно по проект, финансиран по Програма „Развитие на човешките ресурси“ (ПРЧР), съфинансирана от Европейския съюз.
Одобрената сума за РД „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Шумен е 214 459.89 евро, става ясно от Информационната система за управление и наблюдение на средствата от ЕС в България (ИСУН), предаде Шум бг.
Освен за закупуване на съвременна техника, необходима за ефективно реагиране при горски пожари, наводнения и други бедствени ситуации, средствата ще могат да се използват за провеждането на обучения и съвместни учения между професионалните пожарникари и доброволците от формированията в област Шумен.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Иран нанесе удари в американски бази в Кувейт, ОАЕ, Катар и Бахрейн
Дата: 28/02, 12:02
Петър Стоянович: "Победителите бързо написват историята така, както искат да изглежда за поколенията"
Дата: 28/02, 11:50
Малена Замфирова не успя да се класира за осминафиналите на Световната купа по сноуборд в Криница
Дата: 28/02, 11:40
Изпуска язовир „Коприника“
Дата: 28/02, 11:30
Нетаняху: „Дошло е времето всички слоеве от народа в Иран, да се освободят от игото"
Дата: 28/02, 11:20