стопкадър: Ютуб
Президентът на САЩ Доналд Тръмп нарече "позор" решението на Върховния съд на САЩ, че той е превишил правомощията си, като е въвел глобални тарифи, заяви главният кореспондент на CNN в Белия дом. След решението президентът добави, че има "резервен план" за митата.
По-рано днес съдът отмени широкообхватните глобални тарифи на Тръмп, отхвърляйки използването на извънредни правомощия за налагане на търговски такси и нанасяйки му голям удар по централен въпрос, който е решаващ за неговата икономическа програма.
Републиканският президент беше откровен по въпроса преди време, твърдейки, че това е един от най-важните случаи в историята на САЩ и че решение, което е срещу него, би било "опустошително" за икономиката на страната.
Междувременно говорителката на Белия Дом Карълайн Левит написа в "Х", че президентът на САЩ Доналд Тръмп ще проведе брифинг за пресата по-късно днес след решението на Върховния съд на САЩ за митата, предаде БНР.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Водата поскъпва в редица градове от днес, във Варна също
Дата: 01/03, 08:31
Българин в Дубай: Не е вярно, че „Бурж Халифа” е била ударена и че има спешна евакуация
Дата: 01/03, 08:26
Иранци празнуват по улиците края на Хаменей
Дата: 01/03, 08:25
Мира Добрева: Баба Дора днес става на 106 години
Дата: 01/03, 08:22
Тръмп заплаши Иран с „невиждана досега сила“ при ответен удар
Дата: 01/03, 08:18