Булфото
В Плевен 3 февруари ще бъде неучебен ден заради очаквани ниски температури и усложнена зимна обстановка. Това съобщиха от пресцентъра на Общината след като е издадена заповед на кмета Валентин Христов.
3 февруари (вторник) ще е неучебен ден за всички училища и центрове за подкрепа за личностно развитие на територията на общината.
Решението е взето във връзка с прогнозите за много ниски температури и усложнената зимна обстановка след обилния снеговалеж на 1 и 2 февруари. Основният мотив е гарантиране на безопасността на учениците и училищния персонал. За заповедта е уведомен и началникът на Регионалното управление на образованието (РУО) в Плевен, допълват от общинския пресцентър.
Те напомнят, че съгласно чл. 105, ал. 3 от Закона за предучилищното и училищното образование, кметът има право да обявява до три календарни дни за неучебни в рамките на една учебна година за училищата на територията на общината, като уведомява за това началника на съответното РУО.
По-рано днес от Община Плевен поискаха оставката на управителя на фирма "Инжстрой" заради несправяне със снегопочистването, съобщи БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Две номинации „Икар“ за Варненския драматичен театър
Дата: 09/02, 21:39
Започва разследване защо се чупят олимпийските медали
Дата: 09/02, 21:262 Коментара
Варненски ученици ще учат свои връстници как да се пазят в интернет
Дата: 09/02, 21:16
Очаква се НАТО да обяви нова мисия - „Арктически страж“
Дата: 09/02, 21:091 Коментар
Владимир Зографски отпадна от олимпийското състезание на малката шанца
Дата: 09/02, 21:04