Снимка: Община Ардино
Вследствие на обилните валежи сериозно е компрометирана бетонната част на железобетонния мост над река Арда, част от републиканската пътна мрежа в района на ардинското село Китница. За това съобщават от Община Ардино.
От тамошната администрация вече са уведомили Районната пътна служба, Областното пътно управление в Кърджали и Областният управител Никола Чанев с настояване за предприемане на незабавни аварийно-възстановителни мерки.

За пети път от началото на 2026 г. на 15 февруари кметът на община Ардино инж. Изет Шабан обявява частично бедствено положение вследствие на обилните дъждове, припомнят от Община Ардино. Причината отново е рязкото повишаване на нивото на река Арда, което за пореден път залива съоръжението и води до допълнително увреждане на компрометираната бетонна конструкция.
Мостът е станал непроходим, с което се прекъсва единствената транспортна връзка на жителите от шест населени места – Русалско, Любино, Латинка, Аврамово, Песнопой и Сполука. Въведената мярка обхваща част от територията на общината и цели гарантиране сигурността на населението.
Със заповед на кмета е забранено движението и пребиваването на моторни превозни средства в определените критични участъци до пълното нормализиране на обстановката.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Благой Георгиев в Дубай: На 50 метра от нас избухна бомба, не са окей нещата
Дата: 01/03, 10:35
ПСС: Добри са условията за туризъм в планините, но бъдете внимателни!
Дата: 01/03, 10:32
Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 01/03, 10:20
ВМРО ще подкрепи Румен Радев на предстоящите избори
Дата: 01/03, 10:15
Нови пет самолета цистерни кацат на летището в София
Дата: 01/03, 10:10