Топло посрещане на Стефан Богомилов на "Тича"


15/04/2026, 18:39

Снимки Фейсбук, Народен спорт

Легендата на Черно море Стефан Богомилов бе топло посрещнат от спортно-техническия щаб на "моряците" на "Тича" преди мача с ЦСКА 1948, който се играе в момента.

Чечи, който е рекордьор по голове за Черно море, навърши 81 години преди дни, и по този повод бе зарадван с фланелка на "моряците" с №81 от клуба.

Той получи също специални поздравления от наставника на "моряците" Илиан Илиев и неговите помощници Петър Костадинов и Веселин Бранимиров.

Феновете на „Тича“ също посрещнаха великия нападател с бурни аплодисменти, които не стихнаха дълго време.

Със сълзи в очите Богомилов поздрави публиката, видимо развълнуван от признанието. И как да е иначе – той остава една от най-ярките фигури в историята на варненския клуб.

В периода 1962–1976 г. Богомилов изиграва 14 сезона с екипа на „моряците“, реализирайки впечатляващите 162 гола – постижение, което го нарежда на първо място сред голмайсторите във вечната ранглиста на клуба, и което едва ли някога ще бъде подобрено.

Любовта му към „Черно море“ го връща отново на „Тича“, но като треньор през 1985, 1994 и 1998 година, доказвайки, че връзката между легендата и клуба е много повече от футбол.

Тази емоционална среща между минало и настояще напомни на всички, че истинските легенди не се забравят – те живеят завинаги в сърцата на феновете.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Полицаи убиха на място жена, която рани с кухненси нож 3-годишно дете пред магазин
Дата: 15/04, 23:20

Треньорът на Лудогорец след загубата и слабите шансове за шампионска титла: Фокусът ни е за Купата
Дата: 15/04, 23:14

Илин Димитров: 18 820 дни без добра свързаност за Варна
Дата: 15/04, 23:10

Байерн 2:3 Реал Мадрид на почивката в реванша за ШЛ
Дата: 15/04, 23:07

Въздушната линейка транспортира жена с тежко мозъчно заболяване от Панагюрище до София
Дата: 15/04, 23:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия